Serwis StarCraft

StarCraft, StarCraft 2


Blizzard DOTA

Blizzard DOTA

Blizzard DOTA™ to nowa, oficjalna mapa do systemu gier dowolnych w StarCraft® II, zainspirowana mapą do Warcraft® III, o nazwie Defense of the Ancients (DOTA). Tak jak inne gry typu DOTA, Blizzard DOTA polega na rywalizacji zespołowej, w której każdy z graczy kieruje potężnym bohaterem o unikalnych zdolnościach i wraz ze swoją drużyną usiłuje najechać i zniszczyć bazę drużyny przeciwnej.

Podczas bitwy w Blizzard DOTA, każda drużyna atakuje bazę wroga ze wsparciem kontrolowanych przez komputer stworzeń. Jednak gra nie polega wyłącznie na starciu dwóch armii. Bazy bronione są przez automatyczne wieżyczki, które sieją spustoszenie wśród nacierających i które należy zniszczyć, jeżeli chce się zwyciężyć.

Twój bohater, zabijając innych graczy i kontrolowane przez komputer stworzenia, będzie zbierał doświadczenie, które pozwoli wzmocnić jego umiejętności. W trakcie rozgrywki będziesz również zdobywać złoto. Możesz przeznaczyć je na zakup ulepszeń i przedmiotów, które uczynią twojego bohatera jeszcze potężniejszym.

Blizzard DOTA różni się jednak od innych gier tego typu w kilku aspektach. Nie ma tu tak wielu bohaterów i przedmiotów, co zapewnia im wyjątkowość. Bohaterowie podzieleni są na cztery kategorie: tank, którzy noszą ciężki pancerz i przyjmują obrażenia na pierwszej linii walk; damage-dealer, którzy zadają straszliwe obrażenia, ale potrzebują ochrony; support, którzy mogą uzdrawiać i posiadają zdolności neutralizujące; oraz siege, którzy mają większy zasięg niż wieżyczki i mogą z dystansu zadawać ogromne obrażenia grupom przeciwników.

Blizzard DOTA zachęca do agresywnej i szybkiej rozgrywki drużynowej, umożliwiając unikalne podejście do formuły gry. Przykładowo,wieżyczki są niezwykle niebezpieczne dla samotnego bohatera, ale ich amunicja może się tymczasowo wyczerpać, jeśli zostaną zaatakowane przez zdeterminowaną drużynę. Wiele nagród jest drużynowych: punkty doświadczenia za zabijanie wrogów dzielone są między znajdujących się w pobliżu bohaterów, a specjalne węzły mocy (power nodes) strzeżone przez wrogie stworzenia na mapie, wzmacniają całą twoją armię, a nie tylko bohatera, który je znajdzie.

Podobnie jak tryb dla wielu graczy w StarCraft II, Blizzard DOTA będzie wykorzystywać oparty na umiejętnościach system dobierania graczy Battle.net, który wyrównuje poziom starć i zapewnia, że walka wciąż zaskakuje, nawet po odniesieniu wielu zwycięstw. Do ataku!

Discussion - No Comments:

Login to Post a Comment

  • Have an account?

    Log in or sign up!

  • Register

    Sign up now and join us.

  • Lost Something?

    Enter your username or email to reset your password.

Copyright © 2018 Serwis StarCraft