Serwis StarCraft

StarCraft, StarCraft 2


Dotychczasowa historia

Dotychczasowa historia

Narodziny Konfederacji

Wiele lat temu, ogromne statki transportowe z dysydentami i skazańcami z Ziemi na pokładzie, zostały zmuszone do awaryjnego lądowania na odległych planetach: Tarsonis, Morii oraz Umoi.

Odważni i zaradni terranie założyli na tych planetach kolonie, a z czasem zaczęli zasiedlać także inne światy. W największej i najbardziej zaawansowanej technologicznie kolonii, na Tarsonis, powstała potężna i autorytarna organizacja polityczna, nazwana Konfederacją Terran.

Przeciwko władzy Konfederacji wzniecono krwawą rewoltę – na jej czele stanął były poszukiwacz surowców Arcturus Mengsk, człowiek ambitny i charyzmatyczny.

Podczas gdy Mengsk wraz ze swoją organizacją, Synami Korhalu, próbował oswobodzić kolonistów spod jarzma tyranii, na horyzoncie zamajaczyło widmo o wiele większego niebezpieczeństwa…

Pierwsze spotkanie

Ludzkość po raz pierwszy dowiedziała się, że nie jest sama we wszechświecie, kiedy nad Chau Sarę – planetę kontrolowaną przez Konfederację – nadleciała flota pięknych protoskich statków i bez najmniejszego ostrzeżenia obróciła terrańskie miasta w zgliszcza.

Tymczasem na Mar Sarze, siostrzanej planecie Chau Sary, szeryf Jim Raynor odkrył ślady obecności kolejnej obcej rasy. Obcy przypuścili zmasowany atak i jedynie Synowie Korhalu potrafili stawić opór kosmicznym najeźdźcom, których od tego czasu zaczęto nazywać zergami.

Jim Raynor wraz z rebeliantami ewakuowali z Mar Sary tak wielu ludzi, jak to było możliwe. Jednak na niebie po raz kolejny pojawiła się tajemnicza flota protosów, ponownie spopielając powierzchnię całej planety. Raynor, rozczarowany poczynaniami Konfederacji, postanowił przyłączyć się do Synów Korhalu. Na Antidze Większej nawiązał współpracę z zastępczynią Mengska, Sarah Kerrigan, byłą członkinią elitarnego oddziału konfederackich skrytobójców. Arcturus uchronił ją przed rządowym programem warunkowania neuronalnego. Mimo trudnych początków Raynorowi i Kerrigan udało się stworzyć zgrany duet.

Tymczasem Mengsk wzniecił na Antidze Większej powszechne powstanie przeciwko Konfederacji. Przywódca rebelii zdecydował się wykorzystać nadajnik psioniczny – stworzone przez Konfederację urządzenie wabiące zergi – by zniszczyć oddziały wroga. Niedługo potem przybyli protosi, którzy obrócili Antigę w pogorzelisko, podobnie jak uczynili to z Chau Sarą i Mar Sarą.

 

Poprzednia strona | Następna strona

Discussion - No Comments:

Login to Post a Comment

  • Have an account?

    Log in or sign up!

  • Register

    Sign up now and join us.

  • Lost Something?

    Enter your username or email to reset your password.

Copyright © 2019 Serwis StarCraft